

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Current Rating | 5 A |
| Color | White |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.55 mm) |
Stock: 1375
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06979
Ext.Price$0.06979
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06979 | $0.06979 |
| 10 | $0.06271 | $0.62710 |
| 50 | $0.05635 | $2.81750 |
| 100 | $0.05031 | $5.03100 |
| 500 | $0.04491 | $22.45500 |
| 1000 | $0.04030 | $40.30000 |
| 3000 | $0.03616 | $108.48000 |
| 5000 | $0.03410 | $170.50000 |
